Close
Dolní Morava

Děsivě se to přibližuje. Rozpálený asfalt drásavě působí na nervovou soustavu přeživších. Města, nedohledna dětské mysli, propojují se v jedno bojiště o holý život.

Vzrušení podbízivě bliká a zve k doteku. Neurony komunikují úzkostí. Deprese je tlumena chemií. Psychoanalytické skupiny zapalují vonné tyčinky a předstírají pozitivno. Spirála je roztočena do nejvyšších možných otáček. Čínská chřipka ani bomby na Ukrajině neměly zásadní vliv. Dravá řeka ropy vysušuje vše živé. Dluh který již nelze splatit bude zaplacen.

Visutá lávka se nezadržitelně řítí do údolí řeky Moravy. Stezka korunami stromů ztratila cíl. Tělový deodorant promořil tlející vzduch lesů. Pomletá hovězina vypustila nepoživatelný puch. Potkani dožírají hostinu u okýnka s laciným občerstvením. Viněta ukázala svoji druhou tvář. Otrávená duše převrhla Coca-Colu.

Sněhové dělo zasněžuje horskou smrčinu. Rozhraní mezi vytěženým lesem a sjezdovkou vytyčují stožáry chladného světla. Popelářský kukabus odváží polyvinylchlorid. Antikoncepční tableta se rozpouští v moči. Drobná sakrální památka překáží prefabrikovanému plotu. Starousedlíci touží vymřít.

Vyžilé ženy tančí s děsivým jekotem turbulentní tanec. Sex je náš, lžou svěšená prsa zavěšená do okostic podprsenek a elastických kalhot. Makeup nabízí v přítmí volbu nerozlišit kdo je dcerou a kdo matkou. Hierarchii postavení vymezují rozevřené nůžky hodnot. Staříci v popsaných mikinách s kapucí působí nepříjemným dojmem na kolemjdoucí čas. Recepci horského hotelu zamořuje televizní masterchef. V druhém patře, v sedmém pokoji vlevo, podvádí spolumajitel spolumajitelku zaúvěrované nemovitosti. Každou chvílí se roztrhne pytel bonusů. Řidič objíždí paničku ve slevě. První turnus zimních radovánek vyvrcholil.

Turniketem prošli noví hosté. Elektrošoky vystřídalo elektrokolo. Adrenalin vplul do krevního řečiště. Pocit je veskrze občerstvující. Sádrový trpaslík se uklonil, fotobuňka zachytila pohyb. Uklízečka z rusky mluvící země polkla hněv. S koncem reklamy začal další díl seriálu. Peníze se přesunuly z debetního úvěru. Smart banka pojistila číslice na účtu. Dveře kanceláře se zavřely.

Celozávodní dovolená určila čas únavy. Adrenalinový sport zamaskoval tvář znaveného. Šofér točí Plzeň. Jágr má novou ženu, Stropnický nového muže. Nova novou hvězdu. Outdorový oděv je šitý na míru Králickému výběžku. Policie odklání dopravu doprava. Levicové myšlenky vyhodnotily sami sebe bezprizorně. Benzín podražil, sedačková lanovka drží cenu. Zvracející dítě potřísnilo sněhovou sklovinu, muž se zdarma vychcal ke stromu.

Bramborová hlava ozdobila řopík hákovým křížem. Roztleskávačka večerní lyžařské show roztesknila nebe. Zase prší. Žena vyžaduje slevu. Hysterka vystavila manželovi účet. Děcka olajkovali předsmažené hranolky. Youtuber pro dnešek dožvanil.

Vše je v pořádku? Odpověděl si číšník.