Close
Kupecká stezka

(hasičovi Péťovi)


Okolí kupecké stezky svírá bolestný dech. Dvacet kilometrů po obou stranách je ovzduší neplněné zuřící atmosférou, plnou nejistot, úskoku a úzkosti.

V jednu chvíli se celá kalná řeka ucpala. Znavený řidič kamionu vytlačil z cesty matku dětí. Ze starého malého autíčka zbylo nepatrné množství plastu, kovu a lidského masa. Hasičské vozy zatarasili spěchající. Nejposlednější zaměstnanci Ministerstva vnitra vybírají za plentou části těla ze spleti odpadové hmoty. Je tropický podvečer. Smýkaný, unifikovaný polyvinylchloridový pytel na lidské ostatky se v náspu tělesa protrhnul o rezavý plech. Obsah se rozsypal zpět do nejnižšího bodu neštěstí. Proces se opakuje. Veřejnost sdílí skutečnost na sítích. Majáky blikají, proudnice odplavují krevní sraženinu, higienické rukavice jsou sejmuty, vše je nafoceno, hlídka oznamuje rodině životní zvrat, kolona se dle pokynů rádia Impuls úlevně dává do pohybu.

Vše pokračuje podle plánu. Zainteresovaní jsou přes družici obeznámeni se zpožděním dodávky zboží, zapalovač zapaluje cigaretu. Produkty proudí oběma směry nalézt zotročené a navýšit přidanou hodnotu.

Řídící jednotka vyhodnotila nutnost doplnit ropu do nádrže vozu. Všudypřítomný pach moči otevřel zádveří instantního světa benzínových pump. Plyšákové, kondomy s příchutí banánu, párek v rohlíku, časopis Blesk, porno DVD, umělohmotná poprsí vycházejících celebrit, sójový suk. Neumytý záchodek učinil rozhodnutí vysrat se v lese. Vrstva hoven, ubrousků a použitých triček se ukládá na sebe jako rašeliniště. Opodál dožívající jedle dokreslují obraz biologické scenérie.

Pološerem parkoviště se mihnula silueta sexuální otrokyně. Doba je v tomto ohledu více než velkorysá. Ukrajinky, jímž zuří v humnech válka, mají cenu 200,- Kč bez DPH za hodinu. Žlutě obarvené cikánky si téměř nečiní finanční nároky. Použitý kondom společně s ubrouskem proletěl tmou k jednomu z devíti křížů. Uvězněné spermie potupně hynou v banánovém ozónu. Ukrajinka byla beze slov vyhozena z auta, smluvená cena bezezbytku uhrazena.

Kamion vysázel skrz automatickou převodovku šest poctivých rychlostí a zařadil se do proudu. Noční cesta probíhá hladce až do souřadnice, kde něčí duše, neschopna unést sebe samu, ukončila trápení skokem z mostu do jedoucí kalné řeky. Provoz je zastaven, scénář obdobný.

Distingované ambiciózní řidičce Superbu, spěchající na firemní večírek do sklípku Moravského Toskánska, dochází trpělivost. Letní vzorek firemního vozu zanechává doztracena střídavé stopy krve. Kožení motorkáři směřující z Nizozemska na maďarský rychlostní okruh, elegantně objíždějí zdeformovanou mrtvolu. Nočním vlkům započal hod.

Rozbolavělé duše toužící po ráji, ohlodávají v potu tváře chlebovou kůrku. Víra v něco pevného se s počtem ujetých kilometrů odčítá záporným číslem. Zavazadlový prostor je vybaven reflexní vestou a rezervou bez duše. Odtahové lano má na jednom z konců předpřipravenou smyčku.