Close

Novinky

23.10.2018 LOMNICE (Jana)

Další z mnoha magických míst našeho kraje. Kráska, obklopená strážci v podobě oblých a v tomto ročním období různobarevných vršků, ovinutá stužkou potoka Besénku. Z nedalekého Veselského chlumu je jeden z nejhezčích pohledů na Vysočinu. Přibyly nové písně, nové fotky, vznikla nová verze našich společných Toulek (nejen) Vysočinou. Děkuji kamarádům z kapely, že mohu svými snímky dokreslovat atmosféru jejich koncertu. Ty písně stále jsou a budou mojí inspirací. Mezi návštěvníky seděly i dvě téměř devadesátileté dámy, jejichž pochvala po vystoupení těšila dvojnásob. Tak si říkám, že i kdybychom tam byli jenom pro ně, mělo to smysl.

5.10.2018 TASOV (Jana)

Tasov – místo, kam jsem se pokaždé vracela, když jsem zavítala na Vysočinu jako pouhý návštěvník, a kam se stále vracím i teď. Místo, které má pro mne zvláštní kouzlo. Za zdí tasovského kostela odpočívá Jakub Deml, básník mně nejbližší. Leží tiše vedle své Pavly Kytlicové, a není tak ani ve smrti sám. Je mi přítelem, byť kdesi za hranicí reality. Byla jsem poctěna, že jsem právě zde mohla vystavit pár svých fotografií Tasova a okolní krajiny a že se tak stalo v souznění s písněmi kapely Listověj.

25.9.2018 OSIKY (Jirka)

Pastviny a lesy kolem sv. Stanislávka navštívil první skutečně podzimní den. Žalozpěvná mlha uléhala do kopců, drobně pršelo, byl klid a bezčasí. Přesně ta chvíle, kdy po sklizni přichází čas usebrání. Jako bychom nesli poselství překotně odcházejících časů, najednou jsme byli skutečnými venkovskými muzikanty, hrajícími pro radost, pro obdiv ke všemu, co pramení ze stvoření. Otevřená srdce byla nám velikou odměnou. Spontánní potlesk ve stoje, který jsme, kam paměť sahá, myslím ještě nezažili. Povídali jsme si, vše bylo blízké. Ponejvíce smysl a cesta. Děkujeme.

21.9.2018 KŘIŽANOV, KAPLE SV. BARBORY (Jirka)

Ústřední myšlenkou tradičního poděkování za úrodu byl letošní suchý rok. Odcizení tzv. moderního člověka od půdy, strkání hlavy do písku před hlasem komunikující přírody. Děkuji i za tento bezdeštný rok, za bolestivý rozpad lesa, za nelidské zacházení se zemí – s vírou, že každá krize je darem člověku pochopit, že cesta, po které kráčí může být slepá. Hostující vokální kapela Ora Pro Nobis byla důstojným hlasem k tomuto tématu.

20.9.2018 CD VLCI NATOČENO (Jirka)

U stolu sedělo sedm tváří. Hospodář vstal a přinesl chléb. První muž praví: Jen chlebem nás pohostil? Druhý děkoval za chléb. Třetímu se zdál nedopečený. Čtvrtý klel, žena ho připekla. Pátému byl přesolený. Šestý, sedmý. Jen pán domu měl radost, že dal, co měl. Tak stejně je naší radostí nové CD VLCI. Radostnější o cesty za inspirací do milovaných Novohradských hor, za Aničkou Tomanovou k břehům Divoké Orlice, za Janem Bulou do Lukova a Rokytnice, do pralesa k pramenům řeky Svratky, na Prudkou. Jako ten osmý muž u stolu děkuji Markétce a Aleškovi, Lukášovi, Pavlíně, Janě a ponejvíc nebesům za chvíle, kdy písně vznikaly. Vzít a poslechnout si je lze v záložce Hudba.