Close

Novinky

9.1.2019 LUBNÉ (Jirka)

Zima po novém roce je plná živlů. Dávno jsem zapomněl píseň kmenů narážejících do sebe, oslepující sněhovou tmu, padající na rozmrzlou zem jako do úst žíznivého, vichrem potrhanou žalozpěvnou mlhu vyhnanou ze dna údolí. Jsem součástí všeho v těchto chvílích. Mlčící rybníky, hejna kvíčal na loňských jablkách, nekončící obzory Vysočiny, vtahující do svého příběhu. Každá krajina má svoje kořeny, ze kterých lze čerpat, ukotvit se. Zveme Vás 19. 1. na první letošní koncert do malé vísky Lubné. Malé rozlohou, leč o to větší krásou přírody, která ji objímá.

24.12.2018 POŽEHNANÉ VÁNOCE (Jirka)

Požehnané vánoce a pokoj všem lidem dobré vůle přeji jménem celé kapely. Každý den, každou chvíli jako nezměrný dar těm kdo vidí a slyší. Narození malého Ježíška v lidském srdci, naději nového rozměru lidského bytí, smysl dennodenního činění a nesení křížů. Člověk ve svojí nicotnosti a zranitelnosti proměňuje se darem v bytost jedinečnou a milovanou. Je tomu rok, co jsme s Alešem, Markétou a všemi dobrodinci okolo otevřeli nový list našeho muzicírování. Štědrý rok na překrásná místa, zázraky, vlídná přijetí, nezapomenutelné chvíle propojování tónů a slov. Děkuji pořadatelům a všem, ke komu dolehl lyrický hlas stromů a tajemných míst našeho překrásného domova.

25.11.2018 CD LISTOVĚJ – VLCI (Jirka)

Mám veliký dluh v krajině jižních Čech. Chtěl bych nemálo splatit za krásu, tajemství a zvláštní náladu, kterou mě vždy hojně hostí. Snad postačí slova tónů a povříslo, kterým si mě k sobě připoutala. Propojením myšlenek a vnitřní přítomnosti. Přeji krajině Novohradských hor a nejen jí vlčí divokost. Prostor divočiny, kterou ji člověk osvobodí od svázanosti věcí rozumu k opravdovému řádu, jehož je schopna jen skutečná divočina. Děkuji za nezkalenou radost všem, kdo se na vzniku CD Vlci podíleli.

18.11.2018 HUMPOLEC, OSTRAVA, SLATIŇANY (Jirka)

Sdružení Zelené srdce dýchá pro Vysočinu. Snahou patriotů svého kraje, se kterými jsme směli prožít sváteční nedělní podvečer v Humpolci, je obnova studánek, ptačích hnízdišť a drobných sakrálních památek. Hmatatelný čin úcty k přírodě bez velikých slov. Ostravská knihovna s pozorným publikem pro změnu dostala dvojí injekci lyrického vidění světa. Fotografické nálady z cest naší kamarádky Jany dokreslené tóny mlhavé syrové země. David Bátor, člověk na slovo vzatý, pokřtil Povřísly svázanou knížečku mých písmáckých postřehů. Po téměř roční odmlce jsme rádi přijali pozvání od kamarádů z folkové subkultury. Slatiňanská kapela Strunovrat je hybnou silou tohoto žánru v kraji Železných hor. Srdečná pohostinná akce s nebývalou návštěvností je společně s krásnou hudbou obrazem jejich snažení. Děkujeme.

4.11.2018 DOUBRAVNÍK (Jirka)

Zahrát a zazpívat si v chrámu, jakým je doubravnický kostel Povýšení sv. Kříže, není zážitkem, který člověka potká každý den. Proto děkujeme pořadatelům za pozvání, vlídné přijetí, pohostinnost a možnost prohlédnout si hrobku Mitrovských. Před časem, v rámci putování Vysočinou, jsem měl možnost si zazvonit na zvony kostela. Chvěla se země a srdce. Chrám přírody ve stráních nad Svratkou, strmá Sokolí skála, zasely ve mně novou píseň Prudká. Použiju slova zdejší paní starostky. Naše země je jedním velkým pramenem řek, je jen na našem rozhodnutí, co pustíme dál, co od nás odteče. Zdali něco čistého nebo kalného.
Loading...