Close

17.4.2024 DOKUD BUDE TŘEBA, BUDOU ZNÍT PÍSNĚ (Jirka)

Nová generace písničkářů oslavila v uctivém duchu výročí nedožitých 80. narozenin Karla Kryla v sále jedné z posázavských hospod. Krylovo poselství jakoby pomyslně korespondovalo s plíživou temnotou rozlévající se do společenské atmosféry vztahů a manipulativních dezinformací, s nimiž jsme denně konfrontováni. Lidé si nejspíše přestali vážit svobody, míru, Boha, niterné čistoty. Tedy těch nejzákladnějších potřeb, z nichž se stáváme opravdovými lidskými bytostmi.
V záložce hudba jste již jistě nalezli ucelené CD Samota zaslíbená, které bude během několika málo dní k dostání na koncertech kapely, či Vám jej můžeme na vyžádání poslat domů. Kniha otázek Petra Kjučukova s pracovním názvem „Mou divokost mi nech“ je napsaná. S kapelou jsme začali pracovat na hudebním doprovodu Křížové cesty slezského básníka Ondřeje Hložka. A konečně, světlo světa co nevidět spatří videoklip k Reynkově zhudebněné básni Vybírání bramborů. Píseň krásně nazpíval a vybubnoval Aleš. V režii Ondřeje Němce vystupují v hlavních rolích kůň Šimon, Terezka Malá a předjarní níhovské lesy.
Jako tip na výlet berte třeba středověký kostel Sv. Kateřiny v Šebrově-Kateřině na úpatí Moravského Krasu. Tohoto místa jsme se směli s poděkováním dotknout.