Close

Novinky

3.2.2018 MUŽ, KTERÝ SÁZÍ STROMY (Jirka)

Muž, který sází stromy je název časosběrného pořadu, který Český rozhlas Dvojka začal právě dnes natáčet s naší kapelou. O životě stromů, písniček a básní si budeme přímo u pramene povídat s redaktorkou Alenou Blažejovskou. Jaro, léto, podzim a zima, rány na duši krajiny a cesta k nápravě, budou nosným tématem připravovaného pořadu. Krajina, hudba a slovo jako neoddělitelný obsah našeho snažení.

14.1.2018 TÍHA ŠLÉPĚJÍ (Jirka)

Přátelství je vyprázdněný pojem, pokud mu milující nedají smysl. Žiju s pocitem, že nejinak je tomu i u těch přátelství, která jsou již mimo současný prostor. Mluvím o pomyslném propojení s těmi, ke kterým tolik vzhlížíme a jejichž duch je naše zbožné přání. Jakub Deml a mystérium Tasova by vydalo na velikou knihu těch, kteří se snažili tu zvláštní přitažlivost uchopit, popsat a vysvětlit. Jsou to ty kameny v ostrůvcích bizarně pokroucených borů? Řeka Oslava? Vlnící se lány žit a krvácející večery? Nevím, ale jsem polapen. V hospodě U Dalasa se 10. března v 18 hodin setká slovo a hudba. Lyrický Listověj s otiskem Vysočiny a laskavý třebíčský písničkář Pavel Pokorný doprovodí v komponovaném pořadu slezské básníky Davida Bátora a Ondřeje Hložka.  

20.12.2017 (Jirka)

Požehnané vánoce, slavnost slunovratu a vše dobré do nového roku přejeme ze srdce spřízněným duším a celému světu. Podzimní vítr vzal s sebou vše staré a listovějí stvrdil nutnost otevřít knihu našeho společného muzicírování na nové, nepopsané stránce. S novým jménem, novou chutí hrát si s tóny slov pro čirou radost. Pro naději života, pro možnost proměnit dar v ruku pomocnou, pro úžas z všeobjímající dokonalosti stvoření. Věřím, že vše vyslovené nás naplní v hojnosti, smyslu a tolik potřebném pokoji.